Meşrutiyet Caddesi 14/16 Kızılay/ Çankaya-Ankara
Telefonlar: 0312 419 41 40

Network Kurulumu

Search

Network Çözümleri


Network Ağ Kurulumu
Belli mesafede bulunan cihazları birbirine bağlamak olarak bilinen fakat network denince kapsamlı bir haberleşme alt yapı olan network ağ kurulumu yakın veya uzak noktalarda bulunan bilgisayarları bir veya daha çok networkde toplayıp birbirleri ile haberleşmesine olanak tanıdığı çözümlere Network Ağ kurulumu demekteyiz.Fabrikalar, Şirketler,cafeler, eğitim merkezleri ya da birden fazla bilgisayarın bulunduğu yerlerde network ağ kurulumu yapılabilmektedir.

Network Ağ Kurulumu Yapmanın Faydaları

Hertürlü ölçekteki kobiler için network ağ kurulumu birçok avantaj sağlamaktadır. İki ya da daha fazla bilgisayarın bulunduğu yakın veya uzak alanlarda, veri paylaşımını hızlı bir şekilde yapmak ve önemli bilgileri ortak alanda toplamak, veri paylaşmak, veri kaybı gibi sorunların da önüne geçilmektedir. Network ağ kurulumu yapmanın avantajlarına gelirsek genel olarak şöyledir:

İşletmeler için bilgi alışverişi süratli problemsiz ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.
Olası data kayıplarının önüne geçilir.
Ağ güvenliği sıkı bir şekilde analiz edilir.
Ağ filtrelemesi yapılarak izinsiz kişilerin sizin ağınıza girmeleri engellenir.
Ağ yönetimi ile ağınıza dahil kullanıcıların sizin belirleyeceğiniz yetkiler çerçevesinde kullanımlarını sağlamalarına imkan verilir.
Network Ağ Kurulumu Nasıl Yapılır?

Network ağ kurulumunun verimli bir şekilde yapılabilmesi için belirli aşamalar ile ilerlenmesi şarttır.

Network ağ kurulumu yapılmadan önce, alt yapı ve ihtiyaçlar saptanır.
Kurulum çalışmalarına başlamadan önce o anki ihtiyaçların yanı sıra, ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarda göz önünde bulundurulur.
Gerekli alt yapı çalışmaları belirlendikten sonra; donanım, yazılım ve destek anlamında sorunsuz ilerleyebilecek bir sistem oluşturulur.
Ağ kurulumu sırasında, donanımsal ihtiyaçların kalitesi ve yerleşimi son derece önemlidir. Bu nedenle kablolu kurulumlarda, kablo uzunlukları, kablo kalitesi, switchlerin özelliklerinin yeterli ve dayanıklı olması ayrıca herhangi bir sorun yaratmayacak şekilde konumlandırılması gereklidir.
İhtiyaçlar doğrultusunda, network ağ kurulumu alanında uzman olan ekipler tarafından kurulum işlemi tamamlanır.
Kurulumun ardından her bilgisayar kontrol edilir ve sorunsuzca kurulumu yapılan network ağı teslim edilir.